Jesteś gotowa na lekcje online?

Working space. Mindset. No distraction. 

Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu, a inne obowiązki wrócą wraz z końcem lekcji. Nie pozwól by myśli o nakarmieniu kota, mężu opiekującym się Waszym dzieckiem czy praniu, przeszkadzały Ci w przyswojeniu wiedzy za którą płacisz. 

Jak praca, to praca. Stwórz w swoim mieszkaniu odpowiednie warunki. Ogranicz rzeczy, które mogą Cię rozpraszać. Nie polecam uczyć się w sypialni - skojarzenie ze snem - masz ochotę odłożyć komputer i zasnąć. Nie polecam kuchni, gdzie zapachy kuszą do podjadania.

Załóż słuchawki, jeśli czujesz, że pomoże Ci to odizolować się od dźwięków otoczenia i skupić na moim głosie.  

Zadbaj o dobre oświetlenie, tak bym widziała Twoją twarz. Ustawienie światła powyżej monitoru jest dobrym pomysłem. Nie siadaj tyłem do okna. 

 

Pro tips:

Wygodne krzesło, prawidłowa postawa oraz oparcie pod nogi to wyższy stopień wtajemniczenia. Sprawdź sama. 

Jeśli pracujesz na laptopie polecam podłóż kilka książek, tak żeby kamerka była na wysokości Twoich oczu. Wygodniej będzie Ci się uczyło, dodatkowo wyszczupli to Twoją twarz na ekranie :p.


Before the lesson.

Polecam Ci wykonać kilka ćwiczeń fizycznych, wyjść na krótki spacer lub chociażby przewietrzyć pomieszczenie. Powinnaś być lekko najedzona a woda być na wyciągnięcie ręki. 

W przypadku zajęć wymowy, gdzie dużo pracujemy głosem nauczę Cię jak wykonać kilka prostych ćwiczeń wokalnych (vocal warm-ups), żeby rozgrzać głos jeszcze przed lekcją. 

Niezależnie czy lekcja odbywa się indywidualnie czy w grupie, warto “przestawić się” na angielski. Im szybciej tym lepiej. Polecam Ci kilka minut przed lekcją włącz angielski podcast lub nagranie z Twoim ulubionym accent role model.    

Zaszykuj wszystkie niezbędne rzeczy (woda, kartki, coś do pisania), pootwieraj linki przesłane przeze mnie. Sprawdź czy Twój mikrofon i głośniki działają. Zapisz wszelkie pytania do mnie. Wreszcie włącz tryb samolotowy w telefonie i maksymalnie wykorzystaj czas lekcji.